3 הדברים שצריך לדעת לפני שעושים ביטוח לכלב שלך

כל מי שבוחר לאמץ כלב, צריך לקחת בחשבון שהטיפול בו יכול לעלות לא מעט כסף לאורך השנים. לא מדובר רק בעלויות אוכל, צעצועים וכדומה, אלא בעיקר בכל מה שקשור לטיפול הרפואי בו וכן להוצאות לא צפויות כתוצאה מנזקים שהוא עלול לייצר, בין אם זה לכלבים, בני אדם או רכוש.

לכן, הפתרון הטוב ביותר עבור כל מי שבוחר לאמץ כלב כזה או אחר, הוא לרכוש ביטוח חיות מחמד, או במילים אחרות, ביטוח לכלב. בדיוק כפי שיש ביטוח בריאות ממלכתי או פרטי עבור בני אדם, וכן ביטוחים שונים נגד נזקים (דירה, רכוש, רכב וכדומה), כך גם קיים ביטוח עבור כלבים, הן ביטוח בריאות ובן ביטוח צד ג’.

במאמר זה, נציג בקצרה את שלושת סוגי הביטוחים שאנחנו מציעים ללקוחות שלנו עבור חיות מחמד ומה צריך לדעת עליהם.

ביטוח צד ג' לכלב – מה צריך לדעת?

מדובר בפוליסת ביטוח שמטרתה להגן על המבוטח, קרי בעל הכלב מפני תביעות של גורמים שונים. הביטוח מגן מפני תביעות בגין נשיכות, נזקים פיזיים ונפשיים, נזקי רכוש ועוד.

לצערנו אנחנו יכולים לראות עלייה במהלך השנים בכמות התביעות בגין נשיכת כלב, גם בגלל חוסר מודעות של בעלי כלבים וגם בגלל העובדה שהרבה מאוד כלבים לא עוברים תהליכי אילוף וחינוך כנדרש, וזה גורם להם להתנהג בצורה אלימה כלפי אחרים.

הביטוח מכסה על פי סכום מסוים, כאשר הוא כולל השתתפות עצמית של המבוטח. חשוב לומר, ביטוח מסוג זה, יכול למנוע פשיטת רגל ובעיות כלכליות אחרות לבעל כלב שעומד בפני תביעה צד ג’.

ביטוח בריאות לכלב

כפי שכל אחד יודע, כל כלב צריך לעבור שורה ארוכה של טיפולים ובדיקות רפואיות במהלך השנים. גם אם הוא לא חולה במחלה מסוימת, הרי שעם הגיל סביר להניח שהוא יצטרך לעבור בדיקות וטיפולים מסוימים.

בעוד שבני אדם נהנים מביטוח דרך קופת חולים, הרי שכלבים לא, ולכן בשביל להקל מבחינה כלכלית על עלויות הטיפול, מומלץ לרכוש ביטוח בריאות. ביטוח זה מכסה טיפולים רפואיים, תרופות, בדיקות, אשפוזים, בדיקות הדמיה, בדיקות מעבדה, בדיקות דם ועוד.

חשוב להדגיש, הביטוח לא מכסה טיפולי אסתטיקה, חיסונים, וכן טיפולים התנהגותיים. כמו כן, הביטוח ניתן בהתאם למצבו הרפואי של הכלב ביום רכישת הביטוח. כמו כן, הביטוח כולל כמובן השתתפות עצמית בסכום נמוך.

כל מי שרוצה לספק לכלב שלו טיפולים ברמה גבוהה מבלי לחשש לשאלה הכלכלית, מוטב שירכוש עבורו ביטוח בריאות לכלב.

ביטוח חיים – מה צריך לדעת

אנשים דואגים לרכוש עבור עצמם ביטוח חיים על מנת להקל על בני משפחתם אחרי הסתלקותם מהעולם. אנחנו מציעים גם ביטוח חיים עבור כלבים. מדובר בביטוח שמספק פיצוי כספי במקרה של מוות מתאונה. הפיצוי יכול לכסות את עלויות הקבורה או השריפה של הכלב (בהתאם לרצון המבוטח).

חשוב לציין בהקשר זה, ערך הביטוח משתנה בין כלבים גזעיים לכלבים מעורבים.

כל בעל כלב, יכול לרכוש את שלושת סוגי הביטוח ביחד, וכן הוא יכול לרכוש סוג ביטוח ספציפי, במידה והוא מעוניין בכך.

לסיכום

החזקת כלב יכולה לעלות לא מעט כסף, לכן משתלם מאוד לרכוש פוליסת ביטוח אשר יכולה לעזור ולכסות לא מעט עלויות במהלך השנים, בין אם מדובר בעלויות צפויות או לא צפויות. כך אפשר ליהנות יותר מהחזקת הכלב, לספק לו טיפולים איכותיים ואפשר להשתמש בכסף שחוסכים בשביל לפנק אותו בצעצועים, ממתקים ובדברים אחרים שהוא אוהב.

נכתב על ידי המרכז הישראלי לביטוח חיות מחמד.